Jak założyć konto na LinkedIn?

Posiadanie konta na LinkedIn to dziś coś więcej niż tylko budowanie sieci kontaktów. Właściciele firm dzięki tej platformie sprzedają, nawiązują współpracę, znajdują nowych pracowników… Proces tworzenia profilu nie jest trudny, a jak widać można dzięki temu zyskać naprawdę wiele. Zatem nie zwlekaj! Załóż konto na LinkedIn. Jak to zrobić? Dowiesz się w tym artykule.

Dołącz teraz!

Pierwszy i najważniejszy krok to podjęcie decyzji o dołączeniu do społeczności LinkedIn. Wiesz już jakie są tego plusy, więc nie czekaj dłużej. Wejdź na stronę https://www.linkedin.com/ i kliknij “Dołącz teraz”. Przycisk znajdziesz na w prawym górnym rogu strony.

Uzupełnij dane logowania

W kolejnym kroku podaj adres e-mail, który w przyszłości będzie Twoim loginem oraz hasło zawierające min. 6 znaków. Po uzupełnieniu danych, zapoznaj się z Umową użytkownika LinkedIn, Polityką ochrony prywatności i Zasadami korzystania z plików cookie. Jeśli zgadzasz się ze wszystkim co przeczytałeś, wyraź zgodę i przejdź dalej klikając niebieski przycisk, oznaczony na poniższym obrazku.

Przedstaw się

Na portalu będziesz wyświetlał się innym użytkownikom pod swoim imieniem i nazwiskiem, zatem uzupełnij te dane w kroku trzecim.

Weryfikacja

Krok szybki i łatwy, jednak nie można go pominąć. W celu zweryfikowania bezpieczeństwa zostaniesz poproszony o rozwiązanie zagadki, np. wskazanie konkretnego obrazka. Po wszystkim zostaniesz przeniesiony do kolejnego etapu.

Określ kim jesteś

Na LinkedIn możesz funkcjonować jako pracownik, student lub przedsiębiorca. Napisz kim jesteś, np. “Właściciel firmy XYZ”.  Więcej informacji podasz w kolejnych etapach.

Potwierdzenie adresu e-mail

W celu zweryfikowania czy podany przez Ciebie adres e-mail jest prawidłowy, będziesz musiał zalogować się do swojej poczty elektronicznej oraz podać kod weryfikacyjny, który przesłano na Twoją skrzynkę. Po wpisaniu kodu na stronie LinkedIn, kliknij “Wyraź zgodę i potwierdź”.

Uzupełnij dane na swoim profilu

W ostatnim kroku kliknij w prawym górnym roku strony okienko “Ja”. Zobaczysz pasek z kilkoma możliwościami – wybierz “Wyświetl profil”. Przed Tobą pojawi się możliwość podania szczegółowych informacji takich jak np. wykształcenie, doświadczenie, projekty, które realizujesz, co sprzedajesz, czym się zajmujesz… Napisz wszystko o czym powinni dowiedzieć się goście na Twoim profilu.

Założenie konta na LinkedIn masz już za sobą. Teraz pora na działanie! Łap kontakty, rozmawiaj, nawiązuj współpracę, ciesz się możliwościami jakie daje Ci ten portal. Bądź aktywny i systematyczny, a po pewnym czasie sam się przekonasz jak wiele korzyści można zyskać dzięki tej platformie.

Potrzebujesz wsparcia w social mediach? Zgłoś się do >>NAS<<

Social Media
Previous reading
Jak nadać uprawnienia do zarządzania stroną firmową na Facebooku?
Next reading
Jak poprawnie zorganizować konkurs w social mediach?