Dlaczego warto prowadzić konto firmowe w social mediach?

Media społecznościowe w dzisiejszych czasach odgrywają niezwykle ważną rolę w prowadzeniu biznesu. Umiejętnie prowadzone konto firmowe może przynieść wiele pozytywnych efektów. Możliwości jakie dają nam dzisiaj social media, jest naprawdę sporo. Poświęcając czas na ich wdrożenie, wzniesiesz swój biznes na wyższy poziom.

Wizerunek marki

W mediach społecznościowych to Ty decydujesz o tym w jaki sposób przedstawisz swoją markę. Prowadzisz profil na własnych zasadach, a co za tym idzie, Ty ustalasz jak będą

Cię widzieć odbiorcy. Internet to dzisiaj największe źródło wiedzy. Potencjalny klient szukając informacji na temat danej firmy, sięga najczęściej do mediów społecznościowych – szuka strony firmowej na Facebooku lub konta na Instagramie. Social media to świetne miejsce do zrobienia dobrego wrażenia na odbiorcy.

Zaufanie wśród klientów

Działania w social mediach nie mogą opierać się tylko na pokazywaniu logo marki i zdjęć produktów. Pokaż jak pracujesz, jak tworzysz produkt, ile czasu poświęcasz

na przygotowanie usługi, aby Twoi klienci byli zadowoleni. Ba! Pochwal się zdobytymi dotychczas opiniami na temat Twojej firmy. Te proste działania sprawią, że zbudujesz zaufanie wśród odbiorców, co zwiększy szanse na pozyskanie klientów.

Znajomość klienta

Każde z mediów społecznościowych pozwala nam na sprawdzanie statystyk – kto i jak często odwiedza nasz profil. Dzięki temu dowiesz się kto jest najbardziej zainteresowany Twoimi produktami czy usługami. Oprócz tego, jesteś w stanie sprawdzić czy Twoja firma

w ogóle wzbudza zainteresowanie wśród odbiorców. Komentarze, polubienia, obserwacje, wiadomości prywatne z pytaniami o produkt to znak, że robisz to dobrze i powinieneś kontynuować.

Nowe grono odbiorców

Prowadząc firmę stacjonarnie w danej miejscowości, jest ona znana z reguły tylko mieszkańcom tego miasta lub miast pobliskich. Pokazując swój biznes w Internecie, zwiększasz grono odbiorców.

Według statystyk z Facebooka korzystają już nie miliony, a miliardy użytkowników. Wśród nich są Twoi klienci. Tylko pamiętaj – najpierw musisz się pokazać! Im więcej osób zobaczy Twoją firmę, tym lepiej.

Wniosek z wyżej opisanych działań jest jeden. Social media są Twoją szansą na pozyskanie klientów i zwiększenie sprzedaży. Nie da się ukryć, że jest to bezpłatna reklama dla Twojego biznesu. Na pewno nie jeden z przedsiębiorców to wie i chętnie wdrożyłby te działania

w życie, ale… brak czasu to problem, przez który jeszcze tego nie zrobił.

Na szczęście na pomoc przychodzą agencje social media, które poprowadzą Twoje konto firmowe za Ciebie.

Potrzebujesz wsparcia w prowadzeniu firmowego konta lub nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź nasze miesięczne pakiety >>TUTAJ<< lub skontaktuj się z ENP Media w celu uzyskania indywidualnej oferty.

Social Media

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous reading
Od czego zacząć budowanie marki na Instagramie?
Next reading
Dlaczego warto prowadzić konto firmowe w social mediach?